+ 38 044 389 64 78

Аутсорсингова бухгалтерія

Чим загрожує зміна бухгалтера?

Часто звільнення працівника викликає проблеми, про які раніше навіть подумати не можна було. Такі проблеми матимуть величезне значення під час першого візиту податкової, проте бухгалтеру, який пішов, буде це вже байдуже. Уся відповідальність ляже на плечі керівництва або нового співробітника, який займається фінансами.

Багато підприємців стикаються з питанням відмови про повернення бази, в якій знаходиться вся звітність або архіву первинної документації.

Відвоювати базу 1С можна різними способами аж до судових розглядів, проте це не найприємніший метод, який займає багато часу і є досить витратним з урахуванням найму юриста, якщо такого в штаті компанії немає.

Практичні поради

Існує кілька простих правил, які допоможуть уникнути проблем при звільненні бухгалтера. Орієнтація на них не вимагає колосальних зусиль, а виконання позбавить від багатьох труднощів у майбутньому.

Важливо пам’ятати, що питання про повернення бази і документації можуть виникнути і при користуванні послугами спеціальної компанії, яка надає бухгалтера за договором. Цей варіант – далеко не страховка від недобросовісних співробітників.

Мінімізувати втрати і запобігти краху облікової діяльності можна кількома нескладними методами:

  • копіюйте дані з бази 1С, зберігайте їх на знімних носіях, бажано у себе вдома, не довіряйте цю справу бухгалтеру;
  • складайте договір, прописуючи обов’язкове повернення матеріалів, уточніть, коли і як це має відбутися;
  • важливо подбати про зберігання архівів первинної документації, для цього можна скористатися послугами спеціальної компанії;
  • не нехтуйте збором копій звітності, вони мають теж зберігатися не у бухгалтера, крім того, доступ до них дозволено тільки керівництву.

Ці поради допоможуть уникнути суду або інших неприємних розглядів.

Related posts

Leave a Comment

Залишити відповідь

Your email address will not be published.Top